Bu alan Maçkalı Şehit Eren Bülbül adına süresiz olarak kapatılmıştır.
Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:54 Bu haber 1817 kez okundu
 
Gastronomi Turizmi Derneğinden Trabzon'a Çıkartma
Gastronomi Turizmi Derneği Trabzon Merkez, Uzungöl ve Akçaabat'a ziyaret gerçekleştirdi.
BÖLGESEL Haberi
Gastronomi Turizmi Derneğinden Trabzon'a Çıkartma

         TRABZON GASTRONOMİK MARKA KENT OLACAK

 

Gastronomi Turizmi Derneği yöneticileri Trabzon’a çıkartma yaptı.

 

Ülkemizin en önemli Gastronomik Lokasyonlarından biri olan Trabzon şehri gerek ürünleri gerekse doğası gerekse kültürü ile Gastronomi Turizminde de hakettiği yeri alacak.

 

Bu anlamda Genel Başkan Gürkan Boztepe ve ekibi Trabzon Merkez, Uzungöl ve Akçaabat’da incelemelerde bulundu.

 

Trabzon Uzungöl'de özelikle yerli turistlerin rağbet edebileceği bir dönem olduğu ve bu pandemi fırsatını iyi değerlendirmek gerektiğini belirtti.

 

Trabzon ;Tereyağ-Vakfıkebir Ekmeği-mıhlama –Kuymak –Hamsi-Etli sarma gibi pekçok gastronomik ürünün ana vatanı bunun yanısıra :Ayasofia-Atatürk Müzesi –Boztepe vb mükemmel tarih ve kültür mirası hazır bizleri beklemekte diyen Gürkan Boztepe ,kendi soyadını taşıyan bu kent için çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

 

Türsab ve TC.Kültür Turizm Balanlığı ile entegre şekilde Türk Mutfağını Dünyaya tanıtan GTD önemli çalışmalara imza atıyor.

 

 

GTD Trabzon temsilcisi Crakers Pizza Genel müdürü Ahmet Sait Tütünci ve yöneticileri Gürkan Boztepe ve ekibini mükemmel şekilde kentte ağırladılar.

 

Heyette GTD Gastro akademi başkanı ve Türsab Boğaziçi byk başkanı Dr.Yüksel Türemez,GTD Çevre ve Doğa Komite başkanı Do.dr.Efsun Dindar,GTD GT Hijyen belgesi Gıda Mühendisi Aycan Acet ve Başkamlık asistanı Nilgün Daşçı yer aldı.

 

 

Akçaabat Belediye Başkanı bu kısa sürede de olsa hemen görüşme koordine etti ve Gastronomik anlamda Akçaabat Köftesi için yapılabilecekleri masaya yatırdı.

 

 

 

Kaynak: Editör: Uzungöl Haber
Etiketler: Gastronomi, Turizmi, Derneğinden, Trabzon'a, Çıkartma,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı