Uzungöl
Bu alan Maçkalı Şehit Eren Bülbül adına süresiz olarak kapatılmıştır.
Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 02:47 Bu haber 479 kez okundu
 
Uzungöllü Kadınlardan Sosyal Ağ'da Girişimcilik Örneği
Uzungöl kadınlarından Ayşe Demirtaş (Öztürk)’ın girişimi ile başlatılan, çok kısa bir süre içerisinde hem ilgi odağı olmayı, hem de Uzungöl kadınlarının birlik ve beraberlik ile neler yapabileceğini göstermiş olduğu bu oluşumdan sizleri haberdar edelim dedik.
UZUNGÖL Haberi
Uzungöllü Kadınlardan Sosyal Ağ'da Girişimcilik Örneği

Uzungöllü Kadınlardan Sosyal Ağda Girişimcilik Örneği

 

   Uzungöl kadınlarından Ayşe Demirtaş (Öztürk)’ın girişimi ile başlatılan, çok kısa bir süre içerisinde hem ilgi odağı olmayı, hem de Uzungöl kadınlarının birlik ve beraberlik ile neler yapabileceğini göstermiş olduğu bu oluşumdan sizleri haberdar edelim dedik. Girişimci Ayşe Demirtaş bir ev hanımı olmasına rağmen evine maddi olarak destek sağlamak ve girişimcilik ruhunu da sürdürebilmek için bir süredir sosyal ağlardan en popüler ağ olan İnstagram da butik bir mağaza açarak dropshipping yöntemi ile kadınlara yönelik giyim üzerine kadınların giyim ihtiyaçlarını bir süredir karşılıyordu. Son zamanlarda İnstagram üzerinden eticaretin payının büyük olduğu ve de pandemi döneminde de insanların online alışverişi tercih etmesi üzerine bu talepler özellikle gıda ve giyim kategorilerinde nirvanada diyebiliriz.

   Ayşe Demirtaş ve birkaç kadının yapmış olduğu bu tarz girişimin dışında el işi, yatak örtüleri, çeyizlikler, oyalar, örgüler, amigurimi oyuncak modelleri, filografiler vb. genç kızların ve kadınların bireysel manada yapmış oldukları bu el emeği ürünleri veya bireysel olarak kadınların satışını yaptıkları ürünlerin ortak bir hesap üzerinden Uzungöl Kadınlarının temsil edileceği bir İnstagram sayfası üzerinden satışlarının yapılabileceğini düşündü. Bu düşüncesini arkadaşları ile paylaşan girişimci Ayşe Demirtaş  olumlu yanıtlar alarak İnstagram’dan bir sayfa açarak diğer girişimci kadın ve genç kızların ürünlerini sayfalarına yüklemeye başladılar. Çok kısa bir süre içerisinde açılan sayfa sosyal ağ kampanyaları ve çekilişleri ile anlık olarak 2.100 takipçiyi yakalamış durumda.

   Bu güzel girişimin desteklenmesi adına bütün hemşehrilerimizi HANIMELİ UZUNGÖL  sayfasını takip etmeye davet ediyoruz. El emeği ile yapılan bu ürünleri ve bu ortak girişim hikayesine sizlerinde destek vermesini bütün okurlarımızdan bekliyoruz.

Sayfaya yandaki linkten erişebilirsiniz. : https://www.instagram.com/hanimeli_uzungol/

Uzungöl Haber olarak bu güzel projeye imza atan bütün genç kız kardeşlerimizi ve kadınlarımız tebrik ve takdir eder başka bir güzel haberlerini paylaşma temennisi ile başarılar dileriz…

 

 

 

Kaynak: Editör: Abdullah ÖZEN
Etiketler: Uzungöllü, Kadınlardan, Sosyal, Ağ'da, Girişimcilik, Örneği,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı Uzungöl