Bu alan Maçkalı Şehit Eren Bülbül adına süresiz olarak kapatılmıştır.
Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 21:15 Bu haber 2378 kez okundu
 
Uzungöl İmar Planına Mahkemeden Durdurma Kararı
- Haberi
Uzungöl İmar Planına Mahkemeden Durdurma Kararı

   Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 01.11.2019 tarih ve 256692 sayılı oluru ile onaylanan Trabzon ili,Çaykara İlçesi,Uzungöl Mahallesi 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlu Uygulama İmar Planın duyurulmasından sonra Uzungöllülerin çıkarılan imar planında kendileri ile hiçbir şekilde paydaş görülmemeleri ve de vatandaşların arsalarındaki imarla ilgili itirazları sonuç bulmayan yaklaşık 20 vatandaş, kendi arsaları üzerindeki itirazlarını dava etmişti.
 

 

   Ayriyetten Uzungöl için çıkarılan İmar Planınına Trabzon Şehir Plancılar Odası tarafından olumsuz rapor verildiği ve bu raporun dikkate alınmamasından ötürü imardaki teknik hatalardan sebep Şehir Plancılar odası da vatandaşlar haricinde İmar Planının bütüne hem durdurma hem de iptal davası açmıştı.
 

 

   19.03.2021 tarihinde yaklaşık olarak imar planını dava eden 20 Uzungöllü’nün  6 tanesinin Kabul Kararı Bildirimi ve İtiraz Görüş Talebi üzerine “dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına” mahkeme karar vermiştir. Diğer mahkeme sonuçlarının süreci devam etmekte olup imarın bütünü için Şehir Plancılar Odasının itirazına binaen Uzungöl’e bilirkişi heyeti incelemelerini yapmış ve o mahkeme süreci de henüz sonuçlanmamıştır.
 

 

Vatandaşların büyük bir çoğunluğunun çıkarılmış olan imar planına karşı olduğu ve kendilerinin paydaş olarak sayılmamalarından,  görüşlerinin alınmamalarından ötürü yaşadıklarını sorunları mercilere iletmiş oldukları halde hiçbir çözüm sağlanılamadığından hukuki olarak sonuna kadar haklarını arayacaklarını ifade ediyorlar.

 

  

   Şuan için hukuki süreç devam ediyor..Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Editör: Uzungöl Haber
Etiketler: Uzungöl, İmar, Planına, Mahkemeden, Durdurma, Kararı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı